Nauda

Alpīniste Aiga Rakēviča – 1 no 250 000

„Vislielākais gandarījums klinšu kāpšanā ir izaicināt pašai sevi,” saka alpīniste Aiga Rakēviča. Kalnos viņai vienmēr ir līdzi telefons – tas palīdz gan orientēties, gan pārskaitīt naudu kādā neatliekamā situācijā.

Aiga Rakēviča strādā uzņēmumā Outdoor Latvia, kas rīko dažādu veidu pasākumus brīvā dabā. Un viņai ir visai neparasts vaļasprieks – alpīnisms. Vairākus gadus Aiga bija arī Alpīnistu savienības valdes locekle.

Viņa ir pārliecināta, ka ar alpīnismu var nodarboties ikviens un no nulles līmeņa izaugt tik augstu, cik katrs vēlas. Viņai pašai augstākā sasniegtā virsotne ir 7000 metru virs jūras līmeņa, taču izaicinošākas bijušas citas – zemākas – virsotnes. Aiga atzīst: „Vislabāk klinšu kāpšanā man patīk tas, ka varu sevi izaicināt un pārvarēt grūtības, par kurām sākumā šķitis – es to nevaru.”  

Kalnos Aigai vienmēr līdzi ir mobilais telefons, jo orientēties pēc kompasa un kartes kalnos ir diezgan grūti, bet mobilā lietotne daudz precīzāk parāda konkrēto atrašanās vietu. Tas ļoti atvieglo navigāciju kalnos un tepat Latvijā – pārgājienos.

Būdama viena no 250 000, kas ikdienā lieto Swedbank mobilo lietotni, Aiga novērtē to, ka ar šīs lietotnes palīdzību var samaksāt rēķinus burtiski ar pāris klikšķiem. „Man tas ļoti atvieglo dzīvi! Priecājos, ka tāda ir izgudrota,” saka alpīniste.