Visi raksti

Nākotne

Pašai savs bizness – rotu darbnīca Rīgas centrā

“Ja man pirms pieciem gadiem, kad strādāju ofisā par sistēmu analītiķi, kāds teiktu, ka man būs sava darbnīca pilsētas centrā, nodomātu – muļķības,” saka zīmola "Nela Strenge Gems" radītāja Nela Streņģe.

Trīs meitu mamma: “Nožēloju, ka nav uzkrāta nauda vecākajai meitai…”

Litai (36) ir trīs bērni. Viņas vecākā meita nesen svinēja savu astoņpadsmito dzimšanas dienu, un Litai ar nožēlu jāatzīst, ka šobrīd viņa būtu priecīga, ja laikus būtu sākusi iemaksāt meitas uzkrājumam.

Prāvāka naudas summa bankas kontā! Ko darīt?

Neparedzēti mēdz būt ne tikai izdevumi, bet arī ienākumi. Vismaz reizi gadā iespējams saņemt pārmaksātā nodokļa atmaksu, dažkārt darba devējs apbalvo ar ceturkšņa, pusgada vai gada prēmiju.

Lidojošas automašīnas un digitālais asistents – ko sola tuvākā nākotne?

Pirms 30 vai pat 20 gadiem lidojoša automašīna kā bērnu grāmatā par Nezinīša ceļojumu uz Saules pilsētu vai domājošs robots kā Zvaigžņu karos bija zinātniskā fantastika. Nu tā ir realitāte!

21. gadsimta skola – sākumskolas skolēni ar īkšķīšiem novērtē apgūto vielu

Nākotnē darba tirgus kļūs arvien mainīgāks. Lai veiksmīgi mainītos tam līdzi, būs jāprot apzināt un novērtēt savas stiprās un vājās puses, lai spētu tās pilnveidot.

21. gadsimta skola – skolotāju sadarbība palīdz bērniem mācīties labāk

Skolotāju mācīšanās grupas katrā skolā – tā ir mūsdienīga pieeja mācību procesam, un Ventspils skolu piemērs rāda, ka ieguvēji ir gan skolotāji, gan bērni.