Visi raksti

Nākotne

Mainās likums. Izdevīgāk sākt uzkrāt jau tagad!

2018. gada 1. janvārī stāsies spēkā izmaiņas likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, nosakot, ka dzīvības apdrošināšanas līguma ar līdzekļu uzkrāšanu minimālais termiņš piecu gadu vietā tiek mainīts uz 10 gadiem.

Kā izrauties no parādu jūga?

Kredīti ir dzīves ikdiena – tie ļauj ātrāk iegādāties lietas, kurām būtu jākrāj nauda mēnešiem vai pat gadiem, bet reizēm, mainoties apstākļiem, tie pārvēršas nastā, kuru nomest var izrādīties krietni grūtāk nekā uzcelt

Mācīšanās ārvalstīs arī 40, 50 un 60 gados

Arī tad, ja augstskola vai profesionālā skola pabeigta pirms 20 vai 40 gadiem, ir iespējas saņemt līdzfinansējumu, lai iegūtu jaunas zināšanas un pieredzi ārvalstīs.

Trīs meitu mamma: “Nožēloju, ka nav uzkrāta nauda vecākajai meitai…”

Litai (36) ir trīs bērni. Viņas vecākā meita nesen svinēja savu astoņpadsmito dzimšanas dienu, un Litai ar nožēlu jāatzīst, ka šobrīd viņa būtu priecīga, ja laikus būtu sākusi iemaksāt meitas uzkrājumam.

Kas jādara vecākiem, lai bērniem veiktos mācībās?

Mūsdienu vecāki ir neapskaužamā situācijā – darba tirgus mainās tik strauji, ka grūti prognozēt, kādas zināšanas sniegt savam bērnam jau šodien, lai nākotnē viņš būtu konkurētspējīgs?

Cik reāli ir mainīt profesiju pusmūžā?

Eksperti prognozē, ka, robotiem spējot paveikt arvien vairāk cilvēku darbu, mums neatliks nekas cits, kā vairākas reizes mūžā mainīt profesiju. Cik viegli to izdarīt 40, 50 vai pat 60 gados?

Aptauja

Vai tu veic uzkrājumus?