Atpūta

Mūsdienīgi Latvijas meistaru darinātie tērpi un rotas gada īsākajai naktij

Pērlīšu vainagi, harēma bikses un linu stringi – tik radoši ir Latvijas meistari, rūpējoties, lai Jāņu nakts tērpi būtu gan latviski un skaisti, gan mūsdienīgi un ērti!

Krāšņi un moderni vainagi
Jāņu nakti nepazinu, līgo, līgo.
Kura sieva, kura meita, līgo.
I sievām’i, i meitām’i, līgo, līgo.
Koši ziedu vainadziņi, līgo.

Mūsdienīgs vainadziņš, kas nenovītīs

Līgo vakarā visām daiļā dzimuma pārstāvēm jārotājas ar vainadziņu, kam mūsdienīga alternatīva var būt arī mākslīgo ziedu rota, vainadziņš vai kronis, kas nenovītīs.
“Uzdrošināties un rotāties skaisti, mazliet etniski un maģiski. Jo ļoti iespējams, vainags ir skaistākā sieviešu rota pasaulē,” saka zīmola Spangas radītāji, aicinot meitas un sievas izvēlēties krāšņus un izturīgus vainagus.

Virtuālajā Jāņu tirdziņā būs nopērkami arī GETidea.lv kroņi un vainadziņi:


Nevēlies, lai tev noņem vainadziņu?
Karels piedāvā košus un modernus lakatiņus ar tautiskiem rakstiem.


Tautiska linu apakšveļa – Kūsiņš

Latvijas Kūsiņa Brīvģērbu Meistardarbnīcā radītais veļas zīmols Kūsiņš,  kas pērn  saņēma ADWARDS 2016 sudraba ordeni kategorijā ''Zīmola stāsts'', arvien paplašina savu produktu klāstu.  Linu veļas līnijas nosauktas skaistos latviešu sieviešu vārdos: Mirdza, Vizma, Laine, Austra, Zaiga un citos. Digitālais tirdziņš ir brīnišķīga iespēja, lai vēl pagūtu iegādāties šo veļu Līgo vakaram.


Nav aizmirsti arī puiši
Meitenes, skat, kas par zēniem Kūsiņa linu apakšbiksēs!

Rotājies latviski

Rotas ir neatņemama tērpa sastāvdaļa, īpaši svētkos, bet latviskas rotas īpaši iederas Līgo maģijā – katrai zīme taču ir sava īpašā nozīme un jēga.

Burvīgas un krāsainas KNP enamel Art saktas – katra īsts mākslas darbs.


ROTAA rokassprādzes ar latviešu zīmēm – kas var būt skaistāks par šo?

Linu kleitas tautumeitām

Nekādas treniņbikses vai džinsi – meitenēm Līgo nakts jāsagaida kleitā. Neviens cits apģērbs tā neizceļ sievišķību un nesatrauc puišu prātus. Latviešu modes māksliniekiem patīk lins, un tieši linu kleitas ir šo svētku piemērotākā izvēle.
Ar tautiskumu un eleganci izceļas Linotēkas kleitas, lakati, seģenes un mēteļi.

Savukārt Mayra lutina ar krāsām, latviešu ornamentiem un eleganci.

Pucējas tikai meitenes? 

Nē, arī puišiem ir, ko izvēlēties! Ulmann piedāvā košas harēma bikses, krāsainus kreklus un pat tauriņus, lai arī vīrieši izskatītos savu dāmu cienīgi.

Dāmas, nesalstiet!

Ne jau visi Līgo svētkos skraidīs apkārt, papardes ziedus meklējot. Tie, kam šis dzīves posms jau aiz muguras, jāparūpējas, lai silti un ērti nolīgotu. Un, kas gan silda labāk, ja ne kazlēnu vilnas jaciņas. Latviešu zīmola MATTILDE piedāvājumā ir oriģināli mašīnadīti apģērbi sievietēm, šalles un mices no augstas kvalitātes dzijas. Piemēram, šie elegantie džemperi darināti no kazlēna vilnas un zīda dzijas.

Saki TO Līgo naktī!

Papardes zieda meklēšana, kas vainagojas ar vainadziņa noņemšanu, ir Līgo nakts skaistākais rituāls, bet var kļūt par svarīgāko mirkli dzīvē. Vai iespējams vēl īstāks brīdis, kad spert izšķirošo soli un izteikt bildinājumu? Putni mostas, saule lec, jūs divi vien – bez pasēm un tituliem... Šādā brīdī noderēs RR ādas gredzentiņš ar skaistu akmeni vai arī sidraba gredzentiņš, ko izgatavojuši Baltu rotu meistari.

 

Romantiskais ugunskurs

Krāsainie skaliņi Ziemeļblāzma ir iespēja Līgo naktī piedzīvot vēl vienu brīnumu. Tie deg ar dažādu krāsu liesmām un piešķirs gada romantiskākajai naktij īpašu auru. Maģiskajā naktī maģisks ir viss – daba, cilvēki un uguns, kas sašķeļ tumsu vienā no gada īsākajām naktīm. Drīz ausīs saule un sāksies Jāņu diena. Vai mēs vēl būsim tādi paši kā pirms tam? Kas zina...

Gan šos, gan daudzus citus Latvijas meistaru darinājumus var iegādāties virtuālajā Jāņu digitirdziņā, kas savas durvis ver 20. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 24.00. 
Virtuālais tirdziņš tiek rīkots Swedbank projekta Meistars 21. gadsimtā ietvaros, aicinot Latvijas amatniekus kļūt par meistariem arī digitālajā vidē.